BLOG

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa zawodowego?

13 stycznia, 2023

W dzisiejszym świecie popularną i normalną sprawą stało się korzystanie z porad i wskazówek fachowców. Korzystamy z nich w wielu sferach naszego życia np. zdrowie, finanse, odżywianie, sport, duchowość itp., możemy skorzystać również w sferze zawodowej – to właśnie doradca zawodowy z poziomu eksperta przekaże wiedzę, poszerzy nasze horyzonty, wesprze i zainspiruje do działania. Jednakże, aby się tak zadziało musimy zdać sobie sprawę, że właśnie ta sfera – sfera zawodowa mojego życia potrzebuje tego wsparcia. Trzeba zastanowić się chwilę na tym co jest dla mnie ważne?
Czy chciałbym coś zmienić? Czy szukam czegoś nowego, innego? Co chciałbym robić?

Atutami profesjonalnego doradcy zawodowego są wiedza oraz odpowiednie narzędzia, a jego kompetencje mogą pozytywnie wpłynąć na Twoje wybory dokonywane na ścieżce edukacyjnej lub zawodowej.

Doradca w trakcie rozmowy indywidualnej wysłucha Cię i stworzy dialog, dzięki któremu odkryjesz w sobie kapitał i zasoby, o których nie wiesz lub o nich zapomniałeś, a może wiesz, ale nie do końca zdajesz sobie z nich sprawę.

Proces doradczy ma wesprzeć Cię w wytyczeniu drogi rozwoju zawodowego i osiągnięcia celu, który został na początku ustalony. Świadomość własnych działań pozwoli Ci pewniej patrzeć w zawodową przyszłość, pewnie poruszać się i działać na rynku pracy.

Po to korzystamy z porad i wskazówek fachowców, aby nasze życie, działania, praca dawały nam radość i satysfakcję.